Wiadomości branżowe

Do rąk europejskich fanów Xbox 360 trafiło już 10 milionów konsol

Do rąk europejskich fanów Xbox 360 trafiło już 10 milionów konsol
Warszawa 12 listopada 2009 r. - Firma Microsoft poinformowała, że w ciągu zaledwie czterech lat sprzedała konsumentom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) 10 mln konsol Xbox 360. Oznacza to, że Xbox 360 jest jedyną konsolą w tym regionie, której sprzedaż wzrosła w tym roku w porównaniu z rokiem ubiegłym[1]. Konsola Xbox 360 podąża za światowymi trendami i staje się kluczową częścią rozrywki dostępnej w domu. Ponad 60% konsol stało się standardowym wyposażeniem europejskich mieszkań.  Ponadto zaobserwowano też inne zmiany wśród użytkowników konsol Xbox ― obecnie 35% z nich stanowią kobiety, a 64% z nich ma ponad 25 lat[2]. Wprowadzenie w przyszłości oczekiwanego z niecierpliwością „Project Natal” zapoczątkuje całkowicie nowy styl grania w gry, który nie będzie wymagał kontrolera, dzięki czemu konsola Xbox 360 stanie się rozwiązaniem jeszcze bardziej innowacyjnym i atrakcyjnym dla szerszego grona odbiorców. [1] Xbox 360 jest jak do tej pory jedyną konsolą, której sprzedaż wzrosła w 2009 r. w stosunku do roku ubiegłego, zarówno

Warszawa 12 listopada 2009 r.Firma Microsoft poinformowała, że w ciągu zaledwie czterech lat sprzedała konsumentom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) 10 mln konsol Xbox 360. Oznacza to, że Xbox 360 jest jedyną konsolą w tym regionie, której sprzedaż wzrosła w tym roku w porównaniu z rokiem ubiegłym[1].

Konsola Xbox 360 podąża za światowymi trendami i staje się kluczową częścią rozrywki dostępnej w domu. Ponad 60% konsol stało się standardowym wyposażeniem europejskich mieszkań.  Ponadto zaobserwowano też inne zmiany wśród użytkowników konsol Xbox ? obecnie 35% z nich stanowią kobiety, a 64% z nich ma ponad 25 lat[2]. Wprowadzenie w przyszłości oczekiwanego z niecierpliwością „Project Natal” zapoczątkuje całkowicie nowy styl grania w gry, który nie będzie wymagał kontrolera, dzięki czemu konsola Xbox 360 stanie się rozwiązaniem jeszcze bardziej innowacyjnym i atrakcyjnym dla szerszego grona odbiorców.


[1] Xbox 360 jest jak do tej pory jedyną konsolą, której sprzedaż wzrosła w 2009 r. w stosunku do roku ubiegłego, zarówno w całym regionie EMEA, jak i na każdym z pięciu głównych rynków tego regionu (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy) ? szacunkowe dane firmy Microsoft oparte na rankingach Gfk ChartTrack.
[2] Raport z badań wewnętrznych przeprowadzonych przez firmę Microsoft w kwietniu 2009 r.

Źródło XBOX 360. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Potrawy babuni szybko i tanio-kulinarna biblia współczesnego kucharza

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy