Wiadomości branżowe

Domowy przepis na czystą kuchnie

Kuchnia jest sercem każdego domu. To tam skupia się życie rodzinne. W kuchni nie tylko przyrządzamy potrawy, spożywamy posiłki, ale także przyjmujemy gości – wszak wszystkie przyjęcia prędzej czy później przenoszą się z salonów do kuchni. Dlatego ważne by wizytówka naszego domu była czysta i zadbana. Poznajcie kilka prostych i niezawodnych sposobów na czystą

Kuchnia jest sercem każdego domu. To tam skupia się życie rodzinne. W kuchni nie tylko przyrządzamy potrawy, spożywamy posiłki, ale także przyjmujemy gości – wszak wszystkie przyjęcia prędzej czy później przenoszą się z salonów do kuchni. Dlatego ważne by wizytówka naszego domu była czysta i zadbana. Poznajcie kilka prostych i niezawodnych sposobów na czystą kuchnię.

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem różnych detergentów. Do walki z brudem możemy dziś uzbroić się nawet w kilkanaście różnych środków chemicznych. Nie zawsze są one jednak tanie i bezpieczne dla naszej skóry. Natomiast sprawdzone, babcine metody owszem!

Zamiast kupować kilka różnych produktów czyszczących skorzystajmy z tego, co kryją kuchenne szafki i lodówka, a zaoszczędzone pieniądze zainwestujmy lepiej w uniwersalną ścierkę. Zamiast kilometrów papierowych ręczników kuchennych użyjmy materiałowego ręcznika Scotch Brite firmy 3M, który nadaje się do wielokrotnego użytku. Rolka ręcznika Scotch Brite zawiera 12 dużych listków, każdy z nich może być wielokrotnie prany w pralce i ponownie używany. Nawet po kilku praniach nie traci swoich właściwości i pozostaje tak samo skuteczny.

Sprzątanie zacznijmy od pozbycia się brudnych naczyń. Naczynia aluminiowe i teflonowe możemy umyć gorącą wodą z dodatkiem płatków mydlanych. Trudne do wyczyszczenia miejsca wyczyśćmy sproszkowaną kredą. Dawny blask naczyniom przywróci natomiast mieszanina gliny i octu. Wystarczy nałożyć ją na powierzchnie naczynia, po kwadransie zmyć ciepłą wodą, a później wytrzeć do sucha i wypolerować materiałowym ręcznikiem kuchennym. Ciemny osad na wewnętrznej stronie garnka usuniemy gotując w nim jabłka, pomidory lub po prostu wodę z octem. Naczyni żaroodporne świetnie czyści się solą wymieszaną z octem. Wystarczy namoczyć ściereczkę w takiej mieszance, potrzeć nią zabrudzoną powierzchnie, a następnie spłukać gorącą wodą.

Naczyń z aluminium i teflonu nie można szorować metalowymi druciakami, czy zeskrobywać z nich brud nożem. Aby uniknąć trwałych zarysowań lepiej namoczyć garnek w wodzie z mydłem, pozostawić go na noc, a rano umyć i wytrzeć do sucha ręcznikiem.

A to już wiesz?  ?Rodzina ma głos!? ? poznaliśmy pierwszych prorodzinnych kandydatów z Wielkopolski

Po umyciu wszystkich naczyń, wyczyśćmy zlewozmywak. Białe zacieki powstałe przez twardą wodę, usuwamy za pomocą wody z octem. 4 łyżki wody mieszamy z 2 łyżkami octu i odstawiamy mieszankę na kilka minut. Następnie moczymy w niej szmatkę i zmywamy biały osad. Po dokładnym spłukaniu wycieramy zlew do sucha. To bardzo ważne, gdyż zastała woda może spowodować brązowe zacieki. Kuchenny ręcznik Scotch Brite jest bardzo chłonny i skutecznie osuszy każdą powierzchnię.

Po umyciu zlewu czas na kuchenkę. Przed myciem zamknijmy dopływ gazu lub odłączmy ją od źródła prądu. Z kuchenki zdejmujemy kratkę, palniki oraz blachy i ruszty z piekarnika.  Wannę lub duża miednicę napełnijmy gorącą wodą z dodatkiem mydła lub zwykłego płynu do naczyń. Zamoczmy tam palniki, kratkę i blachy na kilka godzin. Następnie wyszorujmy wszystko szczotką o twardym włosiu i dokładnie wysuszymy.

Lodówka ze względu na swoje zastosowanie powinna być myta regularnie, najlepiej raz w miesiącu. Na pozór bardzo żmudne i pracochłonne zajęcie można usprawnić stosując się do prostych wskazówek. Najpierw należy wyjąć z lodówki wszystkie produkty sprawdzając terminy ważności na opakowaniach, a następnie wyłączyć z gniazdka elektrycznego. Z wnętrza lodówki wyjmujemy wszystkie ruchome części, jak półki, również z drzwi, i szuflady i moczymy je w wannie lub dużej misce napełnionej gorącą wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń. Do czyszczenia lodówki  najlepsza jest mieszanka wody i sody oczyszczonej, gdyż nie jest toksyczna i nie powoduje zadrapań. Przygotowujemy ją w stosunku 2 łyżki sody na miskę wody. Do mycia stosujemy wyłącznie miękki i gruby ręcznik kuchenny. Po umyciu wycieramy wnętrze lodówki. Pleśń zmywamy wodą z dodatkiem octu. Następnie spłukujemy i wycieramy do sucha. Pamiętajmy, że przed uruchomieniem lodówki jej wnętrze musi być dokładnie wysuszone, w ten sposób unikniemy  oszronienia ścianek, a także pleśni. Skuteczne osuszenie nawet najdalszych zakamarków zapewni nam właśnie nowy ręcznik Scotch Brite, który charakteryzuje się wysoką absorpcją wody.

A to już wiesz?  I ty możesz być bliźniakiem genetycznym

Brzydkie zapachy z wnętrza lodówki usuniemy zaś za pomocą 50g upalonej na patelni kawy ziarnistej. Po upaleniu kawę wsypujemy do naczynia i zamykamy je w lodówce na kilka godzin.

 

***

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 roku firma obchodzi dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M Poland posiada obecnie 8 zakładów produkcyjnych oraz zatrudnia ponad 1500 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów z takich sektorów jak: Ochrona zdrowia, Produkty biurowe i konsumenckie, Bezpieczeństwo, ochrona i zabezpieczenia, Reklama wizualna i materiały odblaskowe, Przemysł i transport, Energetyka i telekomunikacja. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ok.350 mln USD.

3M Poland od 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł „Firmy XX-lecia 1990-2010”  przyznany jej przez Polski Klub Biznesu oraz honorowy tytuł „Business Superbrand Polska2010”.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych – często w połączeniu –  dzięki  którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej ponad 26,7 mld USD, 3M zatrudnia 80 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach.

Więcej informacji: www.3m.com.

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy