miłość

Małżeństwo z miłości

Małżeństwo z miłości
Małżeństwo z miłości Miłość jest czymś pięknym, wspaniałym i wzniosłym. Dwoje ludzi, którzy kochają się we wszystkich możliwych ?wymiarach? rozumie to i docenia. Małżeństwo jest

Małżeństwo z miłości

Miłość jest czymś pięknym, wspaniałym i wzniosłym. Dwoje ludzi, którzy kochają się we wszystkich możliwych ?wymiarach? rozumie to i docenia. Małżeństwo jest właśnie tym, co zawierają ludzie kochający się nawzajem i chcący spędzić razem życie.

Dlaczego są wiec ludzie, którzy nie chcą się żenić ani wychodzić za mąż, ale jednak chcą żyć jak mąż i żona? Czy tylko religia zmusza człowieka do wstępowania w związek małżeński i do płodzenia dzieci?

Dla niektórych związek małżeński oznacza stabilność, i nie chodzi o stabilność materialną, ale psychiczną. Można sądzić, że kiedy wstąpi się w związek małżeński, to już nic nie rozdzieli dwojga, i że żadne z nich nie odejdzie tak, jak mogłoby to zrobić żyjąc w związku bez ślubu.

Dla niektórych kobiet i mężczyzn związek małżeński to gwarancja nierozerwalności, ponieważ jednym z założeń związku małżeńskiego w rozumieniu katolickim jest nierozerwalność. Zarówno kobiety jak i mężczyźni po ślubie nabierają pewności, że druga osoba nie opuści ich i że teraz mogą robić to co chcą, pokazać się od tej nie najlepszej strony, którą do tej pory w jakiś sposób ukrywali.

Takie mniemanie jest błędne, ponieważ o związek zawsze trzeba dbać i zawsze trzeba być dobrym, jak najlepszym dla ukochanego/ukochanej. Jeżeli kochamy drugiego człowieka, nie sypiemy mu pod nogi kamieni, ale kwiaty. Nie ranimy, ale podajemy miód. Nie mścimy się, ale przebaczamy. Małżeństwo bez przebaczenia jest bardzo trudne i powoli burzy się, a małżonkowie oddalają się od siebie. Jeśli więc kochacie się, przebaczajcie, ponieważ nie ma innej możliwości. Nikt jeszcze nie zbudował prawdziwej miłości na zemście. Poza tym, przebaczania uczył Jezus Chrystus ? a on i powinien być bardzo ważny dla dwojga, którzy udzielili sobie nawzajem ślubu.

A to już wiesz?  Zabieranie na pamiątkę historycznych przedmiotów, zostawianie śladów dla potomności, czy to niewłaściwe zachowanie?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy