Wiadomości branżowe

Nowa kolekcja modeli Ferrari z dźwiękiem silnika, tylko teraz na stacjach Shell

Kolekcja siedmiu modeli Ferrari GT w skali 1:38 została wprowadzona na polski rynek dnia 25 kwietnia. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kampania telewizyjna z uczestnictwem siedmiokrotnego Mistrza Świata Formuły 1 - Michaela Schumachera. Modele samochodów powstały, aby uczcić ponad 60-letnią współpracę firm Shell i Ferrari. Wyłącznie w kolekcji Shell, każdy z modeli wydaje niepowtarzalny,

Kolekcja siedmiu modeli Ferrari GT w skali 1:38 została wprowadzona na polski rynek dnia 25 kwietnia. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kampania telewizyjna z uczestnictwem siedmiokrotnego Mistrza Świata Formuły 1 – Michaela Schumachera. Modele samochodów powstały, aby uczcić ponad 60-letnią współpracę firm Shell i Ferrari. Wyłącznie w kolekcji Shell, każdy z modeli wydaje niepowtarzalny, dynamiczny dźwięk silnika oraz jest wyposażony w mechanizm z szybkim napędem sprężynowym.

Hanna Strzelecka, Brand Manager, Shell Polska powiedziała: „Shell rozpoczął współpracę z Ferrari ponad 60 lat temu. Obecnie produkty firmy Shell znajdują się w baku i silniku każdego samochodu, opuszczającego fabrykę Ferrari. Seria samochodzików dostępnych na stacjach Shell jest stworzona tak, aby przypominały prawdziwe. Tak jak to jest w wypadku samochodów, Shell zadbał o to, aby modele Ferrari brzmiały dobrze. Wydawane przez nie dźwięki są realistyczne – przy cofaniu samochód odtwarza dźwięki towarzyszące jeździe do tyłu i zmienia tonację, gdy samochód jadąc do przodu zmienia bieg z niższego na wyższy.”

Jest to już druga promocja modeli Ferrari zorganizowana w Polsce. W ubiegłym roku firma Shell zaoferowała swoim Klientom w promocji, cieszącej się ogromnym powodzeniem, modele samochodzików Ferrari. To, co odróżnia tegoroczną ofertę to fakt, iż każdy model z nowej kolekcji wydaje inny dźwięk silnika, będący doskonałym odtworzeniem dźwięku oryginalnego Ferrari. „Oczekujemy, że skutkiem wprowadzenia nowej kolekcji będzie ogromne zainteresowanie wśród Klientów. Wiedzą oni, że Ferrari – producent, dla którego najważniejsze są osiągi – wybiera na swojego partnera technologicznego firmę Shell, która jest symbolem najwyższej jakości” dodała Hanna Strzelecka.

Kolekcja Ferrari składa się z siedmiu modeli dla kolekcjonerów. Jest to zestaw nowoczesnych i historycznych samochodów Ferrari GT przeznaczonych na wyścigi i na drogi. Ich wyborowi poświęcono wiele uwagi.

Były kierowca Scuderia Ferrari Michael Schumacher, stwierdził: “Modele samochodów Ferrari prezentowane przez firmę Shell są naprawdę dobrze zaprojektowane i brzmią bardzo realistycznie, porównywalnie z samochodami Ferrari. Jest to świetny sposób na uczczenie współpracy Shell i Ferrari oraz na ukazanie, że ta współpraca, to coś więcej niż sukcesy odniesione na torach Formuły 1. Doprowadziła ona do powstania paliwa Shell V-Power oraz oleju silnikowego Shell Helix, których można używać każdego dnia.”

Na kolekcję składają się następujące modele:

  • Ferrari FXX – najbardziej zaawansowany samochód GT, jaki kiedykolwiek opuścił fabrykę w Maranello. Jest to sztandarowy model z kolekcji. Ta limitowana edycja samochodu GT została stworzona z myślą o najbardziej oddanych Klientach, którzy byli kierowcami podczas jazd testowych. Wyprodukowano jedynie 30 sztuk tego specjalnego prototypu.
  • Ferrari 599 GTB Fiorano – niezwykły model Ferrari Gran Turismo całkowicie wykonany z aluminium. Zaprezentowano go na pokazach motoryzacyjnych w Genewie w 2006 roku. Kilka wiodących magazynów motoryzacyjnych nadało temu dwunastocylindrowemu i wyposażonemu w dwa fotele pojazdowi tytuł ‘Samochodu Roku’. Model ten osiąga prędkość do 330-stu kilometrów na godzinę.
  • Ferrari F430 Challenge – intensywna seria testów na torze Fioriano (który jest prywatnym torem firmy Ferrari) udoskonaliła model F430 Challenge. Jak zwykle, duże znaczenie miał tu transfer podzespołów z Formuły 1 – szczególnie system hamulcowy i skrzynia biegów.
  • Ferrari 250 GTO – to wspaniały samochód coupe z wczesnych lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia wyposażony w trzylitrowy silnik V12. Okazał się świetnym samochodem wyścigowym. W 1962 roku zajął pierwsze miejsce w swojej klasie podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans. W ten sposób stał się legendą wśród entuzjastów motoryzacji. 250 GTO dysponuje mocą 290bhp przy 7400 obr./min.
  • Ferrari F40 – to jeden z najszybszych i najmocniejszych samochodów dopuszczonych do użytku na drogach. Był produkowany w latach 1987-1992. Ma trzylitrowy silnik V8, który posiada moc 478bhp przy 7000 obr./min. Osiąga prędkość 324 kilometrów na godzinę. Samochód ten brał udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans oraz w amerykańskich mistrzostwach IMSA.
  • Ferrari Challenge Stradale – firma Ferrari wykorzystała swoje doświadczenia z serii International Ferrari Challenge i wyprodukowała model często określany mianem ‘samochodu wyścigowego do użytku szosowego’. Napędza go centralnie umieszczony silnik V8, który ma moc 425bhp przy 8500 obr./min i osiąga prędkość 300 kilometrów na godzinę.
  • Ferrari 575 GTC – jeden z najbardziej pasjonujących wyścigowych modeli Ferrari, który brał udział w wielu różnych wyścigach. Jest szczególnie popularny wśród dżentelmeńskiej grupy Klientów Ferrari. Całkiem nowy dwunastocylindrowy silnik może uzyskać moc 810bhp.

Pracując razem z Ferrari nad nowym asortymentem, firma Shell starała się jak najwierniej zachować niepowtarzalne brzmienie silnika każdego z modeli. Każdy samochód odtworzono z niezwykłą dbałością o szczegóły, łącznie z dokładnym oznaczeniem przodu i tyłu samochodu. Modele samochodów Ferrari są dostępne na stacjach Shell.

A to już wiesz?  Fundacja Kidprotect.pl rozszerza współpracę z CZATerią

 


 

Kierowcy tankujący na stacjach Shell będą mogli zebrać zestaw ekskluzywnej serii modeli Ferrari, wykonanych w skali 1:38. Każdy z kolekcjonerów ma szansę otrzymać wybrany model Ferrari tankując min. 30 litrów:

  • V-Power Racing – model za 1 zł lub za 100 pkt SMART
  • V-Power, V-Power Diesel – model za 2 zł lub za 200 pkt SMART
  • Pozostałych paliw – model za 6 zł lub za 300 pkt SMART

 

Źródło Shell. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy