Wiadomości branżowe

“Planetę Energii” w Koninie odwiedziło prawie 1500 dzieci

“Planetę Energii” w Koninie odwiedziło prawie 1500 dzieci
Prawie 1500 uczniów oraz 700 dorosłych odwiedziło interaktywne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe "Planeta Energii" 16 i 17 maja w Koninie."Planeta Energii" przyjechała do Konina jako nagroda dla klasy III a ze Szkoły Podstawowej w Budzisławiu Kościelnym, która została jednym z 10 zwycięzców organizowanego przez Grupę ENERGA konkursu edukacyjnego.-Dzieci były zachwycone wizytą w miasteczku. Podobały im się zarówno film, eksperymenty, jak i cała organizacja miasteczka. Wszystko było świetnie przygotowane, czuliśmy się jak prawdziwi zwycięzcy. Ta wizyty utrwaliła i pogłębiła wiedzę moich uczniów – komentuje Pani Renata Wiśna, wychowawczyni zwycięskiej klasy.W miasteczku na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Na początku dzieci układały energetyczne puzzle oraz brały udział w wyścigach samochodzików napędzanych energią wytwarzaną za pomocą rowerków stacjonarnych. Po wejściu do pierwszego namiotu uczniowie w wygodnych pufach oglądali film 3D przedstawiający historię Energoludków. W drugim namiocie na dzieci czekali wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którzy przeprowadzali niesamowite eksperymenty z prądem, a także

Prawie 1500 uczniów oraz 700 dorosłych odwiedziło interaktywne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe “Planeta Energii” 16 i 17 maja w Koninie.

“Planeta Energii” przyjechała do Konina jako nagroda dla klasy III a ze Szkoły Podstawowej w Budzisławiu Kościelnym, która została jednym z 10 zwycięzców organizowanego przez Grupę ENERGA konkursu edukacyjnego.

Dzieci były zachwycone wizytą w miasteczku. Podobały im się zarówno film, eksperymenty, jak i cała organizacja miasteczka. Wszystko było świetnie przygotowane, czuliśmy się jak prawdziwi zwycięzcy. Ta wizyty utrwaliła i pogłębiła wiedzę moich uczniów – komentuje Pani Renata Wiśna, wychowawczyni zwycięskiej klasy.

W miasteczku na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Na początku dzieci układały energetyczne puzzle oraz brały udział w wyścigach samochodzików napędzanych energią wytwarzaną za pomocą rowerków stacjonarnych. Po wejściu do pierwszego namiotu uczniowie w wygodnych pufach oglądali film 3D przedstawiający historię Energoludków. W drugim namiocie na dzieci czekali wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którzy przeprowadzali niesamowite eksperymenty z prądem, a także sprawdzali wiedzę najmłodszych na temat bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej.

Ogromne wrażenie zrobił na mnie zapał gości miasteczka, zarówno młodszych jak i starszych, do zdobywania nowej wiedzy, o czym świadczą liczne i bardzo dociekliwe pytania zadawane podczas pokazów – komentuje Grzegorz Mędza z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

“Planetę Energii” w Koninie odwiedziło w sumie 1500 najmłodszych i 700 dorosłych w dwa dni!

Prosto z Konina “Planeta Energii” przeniesie się do Jastrzębia-Zdroju, gdzie miasteczko będzie gościć 19 i 20 maja.

Organizatorem konkursu jest Grupa ENERGA.

Patronem akcji jest Minister Edukacji Narodowej oraz portale Sieciaki.pl, ZielonaLekcja.pl i Ekologia.pl.

Lokalnym patronem przyjazdu “Planety Energii” do Konina jest Radio Konin.

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji wizyty miasteczka dla Urzędu Miasta Konin.

 

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 188 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 20 TWh energii rocznie. Jest krajowym liderem w dostawie energii ze źródeł odnawialnych. Posiada 45 elektrowni wodnych, do jej sieci przyłączone są liczne  elektrownie wiatrowe, małe elektrownie wodne i biogazownie. Pozwala to Grupie realizować globalną strategię na rzecz pozyskiwania energii ze źródeł ekologicznych, która obecnie stanowi ponad 14 procent energii elektrycznej dostarczanej klientom spółki.

A to już wiesz?  Senior.pl ? Seniorzy na start

Świadczenie usług dla milionów odbiorców nakłada na Grupę ENERGA szczególną odpowiedzialność – zarówno za ludzi, jak i otoczenie. ENERGA od wielu lat angażuje się  w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu ENERGA dla Ciebie, który obejmuje działania wspierające wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W ramach programu realizowane są projekty sportowe, edukacyjne, proekologiczne, kulturalne oraz charytatywne.

Źródło Planeta Energii. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy