Wiadomości branżowe

Bezpieczny sposób na zwiększenie laktacji

Na stołecznych porodówkach pojawiło się piwo karmelowe jako sposób na zwiększenie laktacji. Czy ma ono faktycznie działanie mlekopędne, czy też szkodzi mamie i noworodkowi? Zdania środowiska medycznego są podzielone. Piwo karmelowe w diecie matki karmiącej piersią ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. W ostatnich tygodniach było sprzedawane m.in. w sklepiku w

Na stołecznych porodówkach pojawiło się piwo karmelowe jako sposób na zwiększenie laktacji. Czy ma ono faktycznie działanie mlekopędne, czy też szkodzi mamie i noworodkowi? Zdania środowiska medycznego są podzielone.

Piwo karmelowe w diecie matki karmiącej piersią ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. W ostatnich tygodniach było sprzedawane m.in. w sklepiku w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie. Dr Monika Żukowska-Rubik, konsultant laktacyjny z tej placówki uważa, że słód jęczmienny zawarty w piwie podnosi poziom prolaktyny, hormonu ważnego dla laktacji. Doktor Żukowska – Rubik powołuje się przy tym na przeprowadzone badania naukowe. To tłumaczenie przekonało wiele mam przebywających w tym szpitalu i skorzystały one z tej rady.

Alkohol szkodzi noworodkowi
Zdecydowanie przeciw jest jednak mazowiecki konsultant ds. neonatologii, prof. Maria Borszewska-Kornacka, która w specjalnym piśmie wysłanym do Szpitala św. Zofii zakazała „szkodliwych praktyk laktacyjnych”. Jej zdaniem karmiące mamy absolutnie nie powinny sięgać po ten z pozoru niewinny napój. Inni eksperci od laktacji podkreślają, że piwo to zawiera 0,5 % alkoholu, a każda ilość alkoholu jest szkodliwa dla noworodka i dlatego nie powinno być absolutnie stosowane w celu zwiększenia laktacji.

Mamy karmiące piersią chętnie sięgają po produkty, którym przypisywane jest działanie mlekopędne. Są to zwykle przeróżne napoje, w zależności od kraju i lokalnej tradycji. Chodzi tu o różnego rodzaju herbatki, ziołowe napary, ale także kawę, piwo a nawet wino. Np. we Włoszech ciężarne kobiety oraz mamy karmiące zwyczajowo piją lampkę czerwonego wina do obiadu.

Herbatka laktacyjna o udowodnionym działaniu

Tymczasem na polskim rynku dostępna jest specjalna herbatka laktacyjna o udowodnionym klinicznie działaniu zwiększającym laktację. Jest to Herbatka Humana dla karmiących mam. Zawarte w niej składniki, takie jak koper i ziele werbeny pospolitej wspierają wytwarzanie mleka i pomagają w zaspokojeniu zwiększonego zapotrzebowanie na płyny w okresie karmienia piersią.

Herbatka dla karmiących mam Humana to bezpieczny produkt, który powinien znaleźć się w diecie każdej karmiącej mamy, także dlatego, że ma działanie odprężające, dzięki zawartości w składzie czerwonokrzewu.” – mówi Monika GąskaBrand Manager Humana –„ Od innych herbatek laktacyjnych odróżnia ją fakt, iż nie zawiera anyżku. W jej składzie są wyłącznie naturalne składniki. Nie jest produktem kontrowersyjnym i spełnia wymagania ekspertów w dziedzinie żywienia.” – dodaje Monika Gąska.

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl.  www.mamajestkobieta.pl  www.bezpiecznywozek.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO. Nowością w ofercie jest suplement diety dla kobiet – Trivagin.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.mosbito.pl  www.polkaintymnie.pl

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

hastagi na stronie:

#sposob na zwiekszenie laktacji

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy