Wiadomości branżowe

Bicie jest głupie – rusza kampania społeczna

"Bicie jest głupie" - pod takim hasłem w ostatnim dniu szkoły, który części uczniów kojarzy się z laniem, wystartuje kampania społeczna przeciwko stosowaniu kar cielesnych wobec dzieci. Inaugurująca kampanię konferencja prasowa z udziałem Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka odbędzie się w piątek, 19 czerwca o godzinie 11.00 w biurze RPD w Warszawie, przy ulicy Śniadeckich

“Bicie jest głupie” – pod takim hasłem w ostatnim dniu szkoły, który części uczniów kojarzy się z laniem, wystartuje kampania społeczna przeciwko stosowaniu kar cielesnych wobec dzieci. Inaugurująca kampanię konferencja prasowa z udziałem Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka odbędzie się w piątek, 19 czerwca o godzinie 11.00 w biurze RPD w Warszawie, przy ulicy Śniadeckich 10.

Kampanię zorganizowało Porozumienie “Dzieci Pod Ochroną” w składzie: Fundacja Kidprotect.pl, Komitet Ochrony Praw Dziecka i Fundacja “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” we współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka. Spoty reklamowe “Ulica” i “Waza” zrealizowała agencja McCann Erickson, a ich reżyserem jest Xawery Żuławski. Oprócz spotów reklamowych przygotowane zostały klipy, przeznaczone do emisji w Internecie, wyreżyserowane przez Mateusza Polita. Znane osoby, m.in. Monika Olejnik, Bożena Dykiel, Dorota Zawadzka (Super Niania), Marcin Bosak, Maciej Orłoś, Rafał Bryndal i inni przekonują w nich, że “bicie jest głupie”, a prof. Jerzy Bralczyk mówi wręcz, że “Bicie jest haniebne”.

Kampanię wspiera Fundacja Warty i Kredyt Banku.

Źródło Fundacja Kidprotect.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Szkoła dobra, bo certyfikowana!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy