Wiadomości branżowe

Potrawy babuni szybko i tanio-kulinarna biblia współczesnego kucharza

W maju w ofercie wydawnictwa Reader’s Digest pojawi się nowa propozycja książkowa - Potrawy babuni szybko i tanio. Prawie 400 stron z ponad 300 przywołującymi wspomnienia przepisami, poręczny format, kilkaset kolorowych zdjęć, wiele cennych porad i praktycznych wskazówek to tylko kilka z atutów tej książki. Wciąż pamiętamy smaki

W maju w ofercie wydawnictwa Reader’s Digest pojawi się nowa propozycja książkowa – Potrawy babuni szybko i tanio. Prawie 400 stron z ponad 300 przywołującymi wspomnienia przepisami, poręczny format, kilkaset kolorowych zdjęć, wiele cennych porad i praktycznych wskazówek to tylko kilka z atutów tej książki.

Wciąż pamiętamy smaki naszego dzieciństwa, ale najczęściej nie posiadamy umiejętności i doświadczenia naszych babć lub wystarczająco dużo czasu, by przygotować potrawy w dokładnie taki sam sposób. Książka Potrawy babuni szybko i tanio jest pod tym względem niezastąpioną pomocą. To zbiór dawnych przepisów, które przystosowane zostały do realiów współczesnej kuchni.  

Część zasadniczą, czyli ponad 300 sprawdzonych receptur, poprzedza rozdział, dzięki któremu nauczymy się, jak czytać przepisy, dowiemy się jak bezbłędnie wybrać potrzebne składniki oraz jak najlepiej przechowywać żywność, by zachowała świeżość.

W książce Potrawy babuni szybko i tanio znajdziemy wiele ciekawych pomysłów na zupy i przystawki, dania z jaj i nabiału, jagnięciny, wołowiny i wieprzowiny, drobiu i dziczyzny, ryb i owoców morza, a także ciekawe przepisy na sałatki, desery, dania z chleba oraz ciasta i ciasteczka.

Wszystkie przepisy podzielone zostały według klucza na błyskawiczne – czas przygotowania 20 minut – oraz bardzo szybkie – czas przygotowania do 30 min. Tam gdzie czas przygotowania jest dłuższy, znajdziemy specjalne oznaczenia- „przygotuj i poczekaj”. Każda receptura opatrzona została ponadto symbolem informującym o kosztach związanych z przygotowaniem danej potrawy.  

Autorzy książki nie zapomnieli również o mniej doświadczonych kucharzach. W ostatnim rozdziale znajdziemy wiele ciekawych porad dotyczących przyrządzania i gotowania mięsa, preparowania ryb i owoców morza, poznamy także zasady i reguły obowiązujące przy przygotowywaniu owoców i warzyw oraz techniki i terminologię związaną z wypiekami.

Publikację kończą informacje o wartościach odżywczych każdej z prezentowanych potraw.

Książka Potrawy babuni szybko i tanio odsłania przed nami sekrety kuchenne babć z całego świata i pozwala w prosty i przyjemny sposób je wykorzystać. We współczesnym świecie, gdzie liczą się czas i pieniądze z zaskoczeniem odkryjemy, jak łatwo jest codziennie przygotować szybkie i niedrogie dania godne królewskiego stołu.

A to już wiesz?  Nagroda za latanie

tytul: Potrawy babuni szybko i tanio

autorzy: Jo Anne Calabria, Grace Campbell, Dixie Elliott, Tracy Rutherford

tytul oryginalu: Grandma’s quick and thrifty cookbook

liczba stron: 384

miejsce wydania: Warszawa

rok wydania: 2011

oprawa: twarda

wymiary: 205 x 260 mm

wydawca: Reader’s Digest Przeglad Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-7684-029-1

Źródło Tarsago Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy