Wiadomości branżowe

Senior.pl oddaje głos Seniorom

Serwis Senior.pl, pierwszy polski portal tworzony w całości z myślą o dojrzałych osobach, wzbogacił się o system komentowania artykułów oraz rozbudowane forum - Senior Cafe. To jedno z niewielu miejsc w polskim Internecie, gdzie

Serwis Senior.pl, pierwszy polski portal tworzony w całości z myślą o dojrzałych osobach, wzbogacił się o system komentowania artykułów oraz rozbudowane forum – Senior Cafe. To jedno z niewielu miejsc w polskim Internecie, gdzie Seniorzy mogą rozmawiać o swoich radościach czy wszelkich nurtujących ich problemach, podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami czy zwyczajnie porozmawiać z pozostałymi forumowiczami.

 

Komunikacja oraz tworzenie społeczności to najważniejsza, obok przekazywania informacji i oferowania rozrywki funkcja Internetu. Serwisy społecznościowe cieszą się więc dużą popularnością wśród internautów. Senior.pl postanowił również i Seniorom obecnym w Internecie zaoferować platformę wymiany myśli i doświadczeń oraz nawiązywania znajomości.

 

– Dla wielu osób przełomem w życiu jest wyprowadzka ich dzieci z domu rodzinnego czy przejście na emeryturę, stają wtedy przed zupełnie nieznanymi wcześniej wyzwaniami. W Senior Cafe mogą spotkać innych Seniorów, wspólnie porozmawiać oraz znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich problemy – mówi Grzegorz Gacki, redaktor naczelny serwisu Senior.pl . – Każdą trudność znacznie łatwiej pokonać, znajdując życzliwą osobę, gotową wesprzeć swym doświadczeniem i mądrością. Społeczności internetowe bardzo pomagają w znalezieniu właśnie takiej osoby.

 

Senior Cafe (http://www.cafe.senior.pl) powstało w odpowiedzi na uwagi i życzenia użytkowników i czytelników serwisu, którzy zasugerowali stworzenie wirtualnego miejsca spotkań, wymiany doświadczeń oraz dyskusji o problemach dotyczących dojrzałych osób. Goście serwisu zaproponowali również podstawowe sekcje tematyczne Forum, uwzględniające zagadnienia które ich najbardziej interesują.

 

W Forum serwisu Senior.pl, użytkownicy mogą dyskutować w jednym z siedmiu głównych działów tematycznych: Generacja 50Plus, Zdrowie, Finanse, Rodzina i Bliscy, Pasje, Praca, Edukacja.

 

Serwis wzbogacił się również o rozbudowany system komentowania artykułów i newsów. Teraz pod wszystkimi wiadomościami, dłuższymi tekstami czy newsami użytkownicy mogą dyskutować na tematy związane z problematyką poruszaną w komentowanym tekście.

 

– Postanowiliśmy naszym czytelnikom umożliwić różne formy interakcji. Jedną z nich jest właśnie możliwość komentowania treści publikowanych w serwisie, atrakcyjna dla naszych czytelników a dla nas będąca jednym z kanałów komunikacji zwrotnej. Z jednej strony pod tekstami związanymi z różnymi aspektami życia osób dojrzałych i starszych nasi czytelnicy wymieniają własne doświadczenia, uzupełniając niejako treść artykułów, z drugiej strony redakcja serwisu zyskuje opinie o jakości własnej pracy oraz informacje o różnych zagadnieniach interesujących użytkowników serwisu, a godnych szerszego i głębszego poruszenia na łamach redakcyjnych – mówi Grzegorz Gacki.

A to już wiesz?  Sytuacja na rynku mieszkaniowym po 2-óch pierwszych miesiącach 2009 roku.

 

Uzupełnienie serwisu Senior.pl o Senior Cafe i system komentarzy to nie jedyne wdrażane obecnie zmiany. Twórcy portalu zapowiadają na jesień kolejne niespodzianki mające uczynić serwis bardziej atrakcyjnym dla jego użytkowników – osób dojrzałych i starszych, aktywnych Seniorów, młodych duchem i potrafiących cieszyć się życiem.

 

* * * * * * * * *

Senior.pl
Senior.pl to serwis stworzony z myślą o osobach w wieku lat 50 i więcej oraz o ich rodzinie i bliskich. Dostarcza informacji o życiu Seniorów w Polsce i na świecie, zachęcając osoby starsze do aktywności w globalnej sieci. Misją Senior.pl jest także przeciwstawianie się dyskryminacji ze względu na wiek w jakiejkolwiek dziedzinie życia. W serwisie można znaleźć wiele wiadomości i artykuły z różnorodnych dziedzin, porady, forum wyszukiwarki oraz inne narzędzia pomagające dojrzałym osobom w sposób aktywny korzystać z Internetu. Senior.pl jest kolejnym po Kosciol.pl autorskim projektem istniejącej od 2002 roku firmy Com-Media.

Źródło Com-Media. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy