Wiadomości branżowe

ASTER, KIGEiT, Netia ? sygnatariuszami ?Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie?

ASTER, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz Netia dołączyły do „Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie“. Głównym celem inicjatywy jest zabezpieczenie najmłodszych użytkowników sieci przed szkodliwymi treściami.Utworzone w lipcu 2009 r. z inicjatywy Grupy TP porozumienie skupia już 19 firm telekomunikacyjnych i organizacji branżowych, dla których bezpieczeństwo dzieci w Internecie jest priorytetem. Podstawowym celem „Porozumienia” jest budowa szerokiej koalicji na rzecz edukowania rodziców, opiekunów i dzieci w zakresie zagrożeń mogących wynikać z używania Internetu oraz sposobów na ich eliminowanie."Kolejne trzy ważne podmioty dołączyły do szesnastu Sygnatariuszy <>. Cieszy, że zarówno przedsiębiorcy rynku technologii komunikacyjnych i informacyjnych, jak i ich branżowe zrzeszenia, chcą uczestniczyć w inicjatywie poprawiającej bezpieczeństwo w Internecie. Przedsiębiorcy nie są w stanie przejąć odpowiedzialności za bezpieczeństwo najmłodszych w Internecie, mogą jednak dostarczyć narzędzi, w tym szczególnie edukacyjnych, pomagających w uczynieniu sieci jak najbardziej przyjazną i bezpieczną. Popularyzacja

ASTER, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz Netia dołączyły do „Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie“. Głównym celem inicjatywy jest zabezpieczenie najmłodszych użytkowników sieci przed szkodliwymi treściami.

Utworzone w lipcu 2009 r. z inicjatywy Grupy TP porozumienie skupia już 19 firm telekomunikacyjnych i organizacji branżowych, dla których bezpieczeństwo dzieci w Internecie jest priorytetem. Podstawowym celem „Porozumienia” jest budowa szerokiej koalicji na rzecz edukowania rodziców, opiekunów i dzieci w zakresie zagrożeń mogących wynikać z używania Internetu oraz sposobów na ich eliminowanie.

“Kolejne trzy ważne podmioty dołączyły do szesnastu Sygnatariuszy <>. Cieszy, że zarówno przedsiębiorcy rynku technologii komunikacyjnych i informacyjnych, jak i ich branżowe zrzeszenia, chcą uczestniczyć w inicjatywie poprawiającej bezpieczeństwo w Internecie. Przedsiębiorcy nie są w stanie przejąć odpowiedzialności za bezpieczeństwo najmłodszych w Internecie, mogą jednak dostarczyć narzędzi, w tym szczególnie edukacyjnych, pomagających w uczynieniu sieci jak najbardziej przyjazną i bezpieczną. Popularyzacja wiedzy o zagrożeniach, a takie wiążą się z każdym medium, a przede wszystkim o możliwościach ich ograniczania, jest kluczem do realizacji tego celu.” – mówi Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

Nowi członkowie aktywnie włączą się w prace Porozumienia. Udział w inicjatywie zobowiązuje ich bowiem do podjęcia realnych działań, zapewniających najmłodszym bezpieczeństwo w sieci.

„Bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników Internetu powinno być priorytetem dla wszystkich, bo to właśnie dzieci są najbardziej narażone na niebezpieczeństwa w Internecie. „Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie”, jako wspólna inicjatywa wielu firm i organizacji telekomunikacyjnych, pozwoli mówić branży jednym, silnym głosem oraz znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne działania przyczynią się także do znaczącego wzrostu świadomości wśród rodziców.” – powiedział Janusz Arciszewski, Prezes Zarządu ASTER.

„Biorąc pod uwagę wyzwania jakie niosą nowe zjawiska i nowe usługi w świecie wirtualnym, z którego coraz częściej korzystają dzieci (niejednokrotnie lepiej się w nim poruszając niż rodzice), potrzebne są nowe inicjatywy z zakresu zmiany obowiązujących przepisów prawnych, które mogą usprawnić usuwanie treści nielegalnych, ograniczyć ich występowanie lub lepiej chronić użytkowników Internetu, w szczególności dzieci. Komunikując i edukując w tym zakresie mamy szansę na pokazanie dzieciom oraz dorosłym, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z Internetu. Poprzez wspólne działania roztaczające coraz szersze kręgi w zakresie wspierania i promowania bezpieczeństwa dzieci w Internecie, jesteśmy w stanie tą wartość zapewnić. Dlatego dziękuję za stworzenie tak ważnej inicjatywy i gorąco zachęcam kolejne firmy i instytucje, by się do nas przyłączyły.“ – powiedział Stefan Kamiński Prezes Zarządu KIGEiT.

A to już wiesz?  Podsumowanie - Female.pl 2006

Pornografia, drastyczne materiały, erotyka to, zdaniem rodziców najbardziej niebezpieczne dla dzieci treści w internecie. Aż 70 proc. respondentów za bardzo szkodliwe uważa również niesprawdzone strony z treściami edukacyjnymi – wynika z badania „Mądry Internet”,  przeprowadzonego na zlecenie Netii przez MillwardBrown SMG/KRC. Badanie pokazuje także, że ogromna większość rodziców, posiadających dostęp do internetu (88 proc.) pozwala swoim dzieciom korzystać z sieci. Z kolei aż 75 proc. tych osób deklaruje, że monitoruje działania swoich pociech w internecie. Natomiast mniej niż połowa rodziców (45 proc.) blokuje dzieciom dostęp do stron z negatywnymi treściami!

„To, że o bezpieczeństwo dzieci w internecie należy dbać nie ulega najmniejszej wątpliwości. Nie musi to się jednak odbywać poprzez uniemożliwianie najmłodszym dostępu do sieci. Dlatego zarówno szeroko pojęta edukacja, jak i wspólne działania operatorów, które mogą pomóc ochronić najmłodszych użytkownikó w Internetu są nie do przecenienia. Netia z przyjemnością dołącza do sygnatariuszy Porozumienia.” – mówi  Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netia S.A..

W gronie sygnatariuszy znajduje się obecnie 19 podmiotów (Telekomunikacja Polska, UPC Polska, PTK Centertel, Interia.pl, Wirtualna Polska, NASK, Polskie Badania Internetu, ArcaBit, Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Kidprotect.pl, Fundacja Orange, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Urząd Komunikacji Elektronicznej, UPC, P4, ASTER, KIGEIT oraz Netia). Trwają zaawansowane prace nad dalszym rozszerzeniem grona sygnatariuszy.

Zainteresowani przyłączeniem się do inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie mogą przesyłać zgłoszenia na adres: [email protected].

***

ASTER jest wiodącym dostawcą czterech usług telekomunikacyjnych: telewizji, internetu, telefonii stacjonarnej i komórkowej. Jest również liderem we wprowadzaniu nowych usług telekomunikacyjnych na polski rynek. Jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie, zaoferował swoim Klientom możliwość korzystania z poczwórnej usługi telekomunikacyjnej (quadruple play), czyli połączenia w jednym pakiecie telewizji (kablowej, analogowej i cyfrowej), szerokopasmowego dostępu do internetu, telefonii stacjonarnej i telefonii komórkowej.

A to już wiesz?  Imprezy specjalne w Rainbow Tours

Właścicielem ASTER jest fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners LLP, który jest czołową instytucją private equity na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestuje w dojrzałe, przynoszące zyski firmy będące liderami w swojej branży w tym regionie Europy. Mid Europa Partners LLP jest udziałowcem w spółkach telekomunikacyjnych takich jak: Invitel (Węgry), MobiFon (Rumunia), Orange (Słowacja) i innych. W skład jego portfolio wchodzą zarówno spółki działające w branży telefonii stacjonarnej, komórkowej jak i operatorzy kablowi.

Firma działa na rynku telekomunikacyjnym od początku lat 90. w trzech polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze jak również ich okolicach. ASTER świadczy usługi dla ponad 380.000 Abonentów telewizji analogowej, ok. 79.000 Abonentów telewizji cyfrowej, 165.000 Abonentów internetu, ponad 64.000 Abonentów telefonii stacjonarnej oraz ponad 36.000 Abonentów telefonii komórkowej (dane z 30 września 2009 r.).

KIGEiT
Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji jest organizacją typu non-profit zrzeszającą grupę 168 podmiotów gospodarczych zajmują¬cych się produkcją, handlem, usługami oraz pracami naukowo-badawczymi w zakresie lub na rzecz elektroniki i telekomunikacji, a także w zakresie usług radia i telewizji.
W ramach Izby funkcjonują sekcje branżowe i komitety, dzięki którym przedsiębiorcy mają możliwość zabierania głosu i prezentowania stanowisk w ważnych dla nich tematach. Szczególnie ceniony jest wkład Sekcji Operatorów Telekomunikacyjnych w działania zmierzające w kierunku liberalizacji rynku telekomunikacyjnego.

Netia
Netia jest wiodącym alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym, świadczącym m.in. usługi głosowe oraz szerokopasmowego Internetu klientom indywidualnym i biznesowym. Działa na bazie własnej infrastruktury oraz sieci TP.

Źródło Netia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy