miłość

Czy miłość jest ślepa?

Czy miłość jest ślepa? Wszyscy znamy powiedzenie, że: ?miłość jest ślepa?. Jednak czy miłość może być ślepa? Moim zdaniem ? nie. Ślepe może być zauroczenie

Czy miłość jest ślepa?

Wszyscy znamy powiedzenie, że: ?miłość jest ślepa?. Jednak czy miłość może być ślepa? Moim zdaniem ? nie. Ślepe może być zauroczenie ? kiedy to patrzymy jeszcze bezkrytycznie na osobę, która podoba się nam najbardziej na świecie. Wtedy jesteśmy jak gdyby ślepi na to, co widzą inni i co jest rzeczywiście.

Kiedy jesteśmy zauroczeni kimś, nie dostrzegamy pewnych spraw, które w innym przypadku widzielibyśmy bardzo wyraźnie. Jeżeli ktoś powie nam coś, czego nie chcemy słyszeć, na temat ukochanej osoby, udajemy, że tego nie słyszymy lub ignorujemy zupełnie problem, tłumaczyć przed samym sobą zachowanie ukochanego.

Kiedy sami dostrzegamy coś, co świadczy na niekorzyść ukochanego, także staramy się to zignorować. Czasami rozczarowujemy się bardzo. I dopiero wtedy coś pęka: kontakt z rzeczywistością otwiera man oczy dopiero wtedy, kiedy zostaniemy zranieni. Wtedy dopiero zauważamy, że osoba, którą jesteśmy zauroczeni, nie jest taka, jak wydawała się być.

A to już wiesz?  Relacja córki z ojcem – jak wpływa na dorosłe życie kobiety?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy