Wiadomości branżowe

Karmienie butelką bez poczucia winy

3/4 Polek karmi piersią przez pierwsze 4 miesiące życia dziecka. W późniejszych miesiącach z różnych powodów, co druga mama 6 miesięcznego malucha, przechodzi na karmienie lub dokarmianie butelką.Tyle wiemy z suchych statystyk. W praktyce wiele mam czuje rozczarowanie z powodu niemożności lub rezygnacji z naturalnego pokarmu. W takiej sytuacji lepiej skupić się na pozytywach. Karmienie

3/4 Polek karmi piersią przez pierwsze 4 miesiące życia dziecka. W późniejszych miesiącach z różnych powodów, co druga mama 6 miesięcznego malucha, przechodzi na karmienie lub dokarmianie butelką.

<

p>Tyle wiemy z suchych statystyk. W praktyce wiele mam czuje rozczarowanie z powodu niemożności lub rezygnacji z naturalnego pokarmu. W takiej sytuacji lepiej skupić się na pozytywach. Karmienie butelką to bezpieczne i odżywcze rozwiązanie, o ile wybierzemy odpowiednie mleko modyfikowane i butelki dostosowane do wieku i wymagań niemowlęcia. Równie ważne jest dbanie o higienę karmienia.

Kontakt z maluszkiem jest ważny

Do karmienia mlekiem modyfikowanym warto dobrze się przygotować, by wiedzieć, co należy robi, a czego unikać. Nie wszyscy rodzice wiedzą, że lepiej karmić dziecko samemu niż dawać mu butelkę. Kontakt z niemowlęciem jest ważną częścią karmienia, ponadto chodzi o to, aby maluch nie zachłysnął się i nie zalewał. Aby komfort podczas karmienia był zbliżony do naturalnego, niektóre mamy karmią malucha w kontakcie „skóra do skóry”.

Jeszcze bliżej mleka mamy

Mleko dla niemowląt jest humanizowane, czyli modyfikowane, by było łatwostrawne dla niemowlęcia i jak najbardziej zbliżone do mleka z piersi. Jeśli mama nie ma już możliwości karmienia naturalnego lub pediatra doradził podawanie pokarmu uzupełniającego, tuż po urodzeniu można podawać noworodkowi mleko początkowe np. Humana 1. Mleka następne Humana 2 przeznaczone są dla niemowląt powyżej 6-go miesiąca życia, a mleka następne Humana 3 dla niemowląt od 10.miesiąca i małych dzieci. – „Warto zwrócić uwagę na mleka modyfikowane dla niemowląt z serii Humana Premium. Mleka początkowe Premium zawierają obecne w pokarmie kobiecym, niezbędne dla rozwoju mózgu i wzroku niemowlęcia długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe LC – PUFA. W skład mlek następnych Premium (np. Humana 2 Premium) wchodzą również prebiotyki, które wspomagają funkcje układu trawiennego, znajdujące się także w naturalnym pokarmie.” – tłumaczy Monika Gąska – Brand Manager.

A to już wiesz?  Humana na targach Mother&Baby!

Higiena butelek

Butelka do karmienia powinna być łatwa do mycia i mieć wyraźną podziałkę. Mamy, które od początku karmią mlekiem dla niemowląt, zwykle potrzebują minimum 4 małych butelek (100 ml) i 6 większych (200 ml). Butelki szklane odchodzą już do lamusa na rzecz butelek plastikowych wykonanych z poliwęglanów. Przez pierwsze 3 – 6 miesięcy życia dziecka warto je sterylizować. Butelki plastikowe można gotować, ważne, by smoczki gotować osobno.

Gdy niemowlę skończy jeść, należy od razu wylać pozostałą część mleka i umyć butelkę przy pomocy płynu oraz specjalnej szczoteczki. Hitem na rynku akcesoriów dla niemowląt jest płyn do mycia butelek firmy NUK. Jego receptura oparta jest na składnikach naturalnych, których enzymy usuwają resztki pożywienia. Płyn ten cieszy się ogromnym powodzeniem wśród rodziców – klientów bezpiecznego e – sklepu Kidy.plPłyn do mycia butelek i smoczków firmy NUK wprowadziliśmy na prośbę naszych Klientów, którzy bardzo go sobie chwalą. Często zamawiają ten płyn wraz z gąbką do mycia butelek i smoczków.”– mówi Agata Chmielewska – Specjalista ds. Sprzedaży Internetowej Kidy.pl.


Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl.

*** 

Kidy.pl to nowoczesny sklep internetowy oferujący produkty dla niemowląt znanych i cenionych marek. W ofercie e-sklepu znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki , soczki, obiadki, deserki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także akcesoria związane z żywieniem takie jak butelki, kubeczki, smoczki. Kidy.pl oferuje również produkty związane z pielęgnacją małych dzieci: kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji niemowląt.

Sklep Kidy.pl przyłączył się również do akcji Bezpieczny Wózek. Rodzice, dokonując w nim zakupu, otrzymują odblaskowe naklejki na wózek zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

Więcej informacji w serwisach: www.kidy.pl www.humana.pl  www.verco.com.pl   www.bezpiecznywozek.pl

A to już wiesz?  Finał konkursu "I nie ma mocnych na Waszą klasę!"

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy